Katër fëmijë sirianë të vdekur nga fundosja e anijes në Turqi

Së paku 13 migrantë kanë vdekur nga fundosja e anijes, raportojnë rojet bregdetare në Turqi.

Illegal migrants are seen on a boat that they used, after being detained at a Libyan Navy base in the coastal city of Tripoli September 20, 2015. REUTERS/Hani AmaraIncidenti ka ndodhur në bregdetin turk, afër portit të Canakkale, transmeton Koha.net. Mediet turke raportojnë se anija po lundronte drejt ishullit grek Lesbos.

Agjencia e lajmeve Dogan, ka raportuar se 46 persona ishin në bord. 20 prej tyre janë shpëtuar, 13 mungojë dhe katër prej të vdekurve janë fëmijë.