Thursday, 21. February 2019

Featured

Ukraina ndalon fluturimet e Rusisë

Siç raporton BBC, masa do të hyjë në fuqi më 25 tetor dhe do të përfshijë kompanitë e mëdha ruse Aeroflot dhe Transaero, transmeton...

Dy policë të lënduar kur intervenuan në konfliktin mes dy grupeve

Gjatë intervenimit të policisë për ta vënë situatën nën kontroll, dy zyrtarë policorë kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit kanë pranuar tretman mjekësor,...

Murati pritet nga kryetari i Lubjanës

Në këtё takim, ministri Murati u njoftua për punën që bëhet në menaxhimin e kryeqytetit slloven dhe projektet e kësaj komune. Ndërkohё, Murati e...

Prishtina ka edhe mbishkrime banale

Përveç atyre që cilësohen si art rrugor, muret e ndërtesave të shumta janë të mbushura me shkrime, të cilat përmbajnë edhe fjalë fyese, raporton...

Këngë e pafund

Dua ta bëj këngën e pafund për ty Ku rrezaton shpirti këtu në Mesdhe, Një det dashurie më shungullon në gji: A je ti Euridikë?! A jam...

Thaçi mendon ta shfrytëzojë vizitën në New York për të lobuar për njohje

«Po nisem për New York, për Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Do të kemi takime me zyrtarë të OKB-së, të BE-së, të...

Mustafa e Thaçi në New York, kundër ISIS-it

Në njoftimin e kryeministrisë, thuhet se në Samit, së bashku me kryeministrin Isa Mustafa do të jenë të pranishëm edhe zëvendëskryeministri i parë, njëherësh...

Ndikimet politike zvarrisin ndërtimin e spitalit

Por, tashmë Komuna e Ferizajt, ndonëse jo me emra ka nisur të flasë edhe haptas për ndikime politike në dështimin e ndërtimit të spitalit,...

KFOR-i interesohet për masat përgatitore për refugjatët eventualë nga Siria

Në bisedë me zyrtarë të lartë komunalë, ushtarakët kanë shprehur qëndrimin se Komuna e Prizrenit duhet të jetë e përgatitur për reagim adekuat, në...

Dy komuna bashkohen për asfaltimin e një rruge

Në një njoftim të Komunës së Obiliqit thuhet se ky projekt ka bërë Zonën Industriale me rrugë të asfaltuar, shkruan sot Koha Ditore. «Përfundon asfaltimi...
-reklamat-

Artikuj të zgjedhur

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.