Delawie dhe Jahjaga bisedojnë për krizën në Kuvend

Burime të Koha.net marrin vesh se Ambasadori i ShBA në Kosovë Gregg Delawie në këto momente po zhvillon një takim e presidenten e vendit Atifete Jajhaga.
Kryediplomati amerikan në Kosovë dhe Presidentja e vendit po e shqyrtojnë situatën më të re në Kosovë pas përshkallëzimit të situatës në Kuvend.

Nuk dihet nëse pas takimit bashkëbiseduesit do t’iu drejtohen medieve.