Sonntag, 18. März 2018

Enver Robelli

Enver Robelli
43 POSTIME 0 KOMENTET

Një kamion me rrena

«Sulmi në Berlin ishte mashtrim». Kështu e citojnë gjerë e gjatë portalet tona gazetarin gjerman Gerhard Wisnewski. Askush nuk interesohet të bëjë një hulumtim të vogël për të zbuluar se Wiskenwski është një adhurues i teorive të komplotit, antiamerikan dhe antishqiptar i regjur.

Shën Devollët dhe 40 hajdutët

Edhe rreth 30 milionë euro nga arka e shtetit për kompaninë Devolli. Pse jo? Misioni i ri po lë gjurmë të pashlyeshme në historinë e Kosovës.

Pacienti maqedonas

Dy partitë kryesore maqedonase kanë shpallur fitoren në zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Në kampin politik shqiptar duket se janë shënuar ndryshime dramatike.

Turqia është partner, nuk është armik

Sulmi ndaj Konsullatës së Republikës së Turqisë në Prizren është edhe vepër antishqiptare. Që Kosova është bërë shtet me thelb të kalbur – për këtë s’është faji i Turqisë, por i elektoratit që mashtrohet e shitet lehtë. Turqia është aleat i rëndësishëm i shqiptarëve dhe përherë duhet të jemi mirënjohës sidomos për angazhimin e Ankarasë në favor të pavarësisë së Kosovës.

Drejtësia belge gjykon të dyshuarit për vrasjen e Enver Hadrit

25 vjet pas vrasjes së Enver Hadrit të enjten në Bruksel do të fillojë procesi gjyqësor kundër Veselin Vukotiqit, Bozhidar Spasiqit dhe Andrija Drashkoviqit.

Lajme të droguara nga «vendi i shqiponjave»

Pse Shqipëria nuk po arrin të dalë nga rrethi vicioz i tregtisë me drogë?

Në kolovajzën e emocioneve

Kemi hyrë në muajin qershor dhe pothuaj të gjithë gjendemi në një kolovajzë emocionesh në prag të Kampionatit Europian të Futbollit. Kjo kolovajzë në...

Lamtumirë, Rupert Neudeck!

Lajmi nuk është i papritur. Rupert Neudeck prej vitesh kishte probleme shëndetësore, por kumti për vdekjen e tij jehon tronditshëm, sidomos në mesin e...

Rrugët dhe rrugaçët e Prishtinës

Në lidhje me heqjen e emrave në rrugët Radovan Zogoviq dhe Kosta Novakoviq në kryeqytetin e Kosovës: opinioni ka të drejtë të kërkojë transparencë të plotë për këtë skandal. Në lidhje me heqjen e emrave në rrugët Radovan Zogoviq dhe Kosta Novakoviq në kryeqytetin e Kosovës: opinioni ka të drejtë të kërkojë transparencë të plotë në lidhje me këtë skandal.

Gjithçka

Dogjën gjithçka. Kishën. Shkollën. Bashkinë. Gjithçka. Edhe barin. Dhe me varrezën, tymin e butë të oxhakut të furrës. E paprekur, zbardh vetëm rëra dhe uji: uji që dridhet me zërin tim dhe pasqyron zbehtësinë e një britme pa...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.