Tuesday, 21. May 2019

dp

5432 POSTIME 0 KOMENTET

Mustafa emëroi gjashtë zëvendësministra

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka emëruar të mërkurën gjashtë zëvendësministra në ministritë e Qeverisë së Republikës së Kosovës.   Pas konsultave me partnerët e koalicionit...

Ndërtohen 12 shtëpi për kthimin e familjeve të zhvendosura nga Komuna e Gjakovës

Komuna e Gjakovës në bashkëpunim me Komisionin Evropian dhe në implementim të UNHCR, do të filloi ndërtimin e 12 shtëpive për familjet refugjate të...

Abrashi në Gjermani për të thelluar bashkëpunimin me institucionet e punës atje

Me qëllim thellimin e bashkëpunimit në fushën e punës dhe mirëqenies, Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi po qëndron në vizitë pune...

Përurohet shkolla në Rastavicë të Deçanit

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami ka marrë pjesë sot në përurimin e objektit të shkollës fillore dhe të mesme të ulët...

Tualetet e shkollës fillore “Ismail Qemali” në gjendje të mjerueshme

Dita e parë e shkollës ka gëzuar mbi 29 fëmijë në mbarë vendin që për herë të parë u ulën në bankat shkollore. Këtij...

«Gjermania i ndjell firmat zvicerane»

Tregu gjerman ua ka vënë syrin firmave zvicerane. Ai nuk është thjesht i madh, por Gjermania paraqet një vend interesant prodhimi.   «Gjermania është Europa», e...

Opozita e bashkuar për të kundërshtuar «Zajednicën»

Lëvizja Vetëvendosje organizoi të mërkurën një tryezë me përfaqësues të shoqërisë civile dhe partitë opozitare, me temën: «Kosova pas Marrëveshjeve në Bruksel».   Njoftimi për media...

«Babai» kërkon shpresë në Kosovën e viteve ‘90

Prishtinë, 2 shtator - Portreti i Gëzimit (Astrit Kabashi) – një burrë i moshës mesatare, shikimi i të cilit duket sikur shpërfaq trishtimin e...

Stipçeviq, studiuesi më me peshë i ilirologjisë

Prishtinë, 2 shtator – Ndër vite Aleksandar Stipçeviq ka personifikuar studiuesin më të shquar të ilirologjisë. Pos kësaj akademiku arbëresh, i lindur në Arbanas...

Në Gjilan u hap Qendra Edukative e Fëmijëve me Nevoja të Veçanta

Gjilan,2 shtator- Qendra Edukative e Fëmijëve me Nevoja të Veçanta (QEFNV) është hapur të hënën në Gjilan. Drejtoresha e qendrës, Shpresa Sejdiu, ka thënë...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.