Thursday, 25. April 2019

dp

5379 POSTIME 0 KOMENTET

Haradinaj: Administrimi i tanishëm i Trepçës s’është zhvillim

Trepça është një pasuri e një rëndësie të përjetshme për Kosovën, ka deklaruar sot Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj.   Ai gjatë një vizite në Kombinatin...

Salihu kërkon ndihmë për librin që pret ta bëjë me shtëpi

Në rreth 200 faqe libër do të shpalosen të arriturat, sakrificat, sfidat dhe vuajtjet e legjendës së boksit të Kosovës, Aziz Salihu.   Libri që për...

Gjashtë anëtarë të familjes Likaj një muaj paraburgim për vrasjen e vëllait të tyre

Gjyqtarja e Procedurës Paraprake e Prizrenit vendosi masën e paraburgimit për një muaj për të pandehurit Hajdin Likaj, Shaqir Likaj, Hajdar Likaj, Isuf Likaj,...

Surroi në Novi-Sad do të flasë për letërsinë dhe politikën

Veton Surroi do të marrë pjesë në konferencën rajonale «Book Talk 2015», si dhe do të nënshkruajë librin e tij «Miliarderi», së fundi të...

Nisin hetimet për rrënimin e Hanit në Qendrën Historike të Prizrenit

Prokuroria Themelore në Prizren ka nisur hetimet për rrënimin e Hanit të familjes Mullafazliu.   Kryeprokurori Sylë Hoxha ka autorizuar Policinë e Kosovës për të bërë...

Arrestohet personi që kishte vjedhur veturën e i kërkonte para viktimës

Lidhur me një rast të vjedhjes së veturës me datën 01.09.2015, në Prishtinë, Policia e Kosovës përmes rrugëve hetimore-operative ka marrë një informatë se...

Prej 15 tetorit nis pagesa me 5 euro për kalim kah «Rruga e Kombit»

Më 15 tetor, Ministria e Infrastrukturës së Shqipërisë do të shpallë kompaninë fituese që do të marrë në koncesion «Rrugën e Kombit».   Ministri Edmond Haxhinasto,...

Sot hynë në fuqi Ligji për Faljen e Borxheve deri më 2008

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, u ka bërë apel qytetarëve që të shfrytëzojnë mundësinë e qeverisë për faljen e borxheve deri më 31.12.2008, duke...

Bajrami: Vdekja e Nushit, humbje për arsimin dhe shkencën

Për ministrin e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, ndarja nga jeta e akademikut Pajazit Nushi është dhembje për familjen dhe për të gjithë...

Bllokohen xhirollogaritë e borxhlinjve të tatimit në pronë

Komuna e Vitisë ka filluar një aksion për mbledhjen e borxheve të tatimit në pronë përmes bllokimit të xhirollogarive të qytetarëve borxhlinj dhe ndalimin...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.