Thursday, 25. April 2019

dp

5379 POSTIME 0 KOMENTET

Vlerësohet përkrahja e Holandës për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim lamtumirës ambasadorin e deritashëm të Holandës në Kosovë, Robert Bosch.   Kryeministri Mustafa e falënderoi ambasadorin Bosch për...

Marrëveshje për projektin «Rëndësia e punësimit e të rinjve dhe qytetaria aktive»

Zv/ministrja e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale Rita Hajzeraj-Beqaj së bashku me nënkryetarën e OJQ-së «Center For Youth Development»( CYD) Era Jashari, kanë...

Hyseni e quan të pazëvendësueshëm partneritetin me ShBA-të në luftë ndaj të këqijave

Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, e ambasadori i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Gregory T. Delawie, në takimin...

Veturat e aksidentuara mbrëmë në Pejë ishin duke garuar

Dy të rinj nga Peja që ishin duke bërë gara me veturat e tyre kanë shkaktuar një aksident ku lanë të lënduar gjashtë persona...

Unioni i Imamëve Shqiptarë në Zvicër grumbullon 60’000 franga për përmbytjet në Tetovë

Me 28. gusht 2015 një delegacion Unionit të Imamëve Shqiptarë në Zvicër dhe qendrave të tjera islame udhëtuan drejt Republikës së Maqedonisë për shpërndarjen...

Unioni i Imamëve Shqiptarë në Zvicër grumbullon 60'000 franga për përmbytjet në Tetovë

Me 28. gusht 2015 një delegacion Unionit të Imamëve Shqiptarë në Zvicër dhe qendrave të tjera islame udhëtuan drejt Republikës së Maqedonisë për shpërndarjen...

Dy kryeshefat e ujësjellësit «Prishtina» replikojnë me komunikata

Prishtinë, 2 shtator – Ish- kryeshefi ekzekutiv i KUR «Prishtina», Gjelosh Vataj, ka reaguar të mërkurën ndaj deklaratave të u.d të kryeshefit ekzekutiv Selatin...

Veseli: Komunikimi mes serbëve e shqiptarëve është rruga e vetme

Kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka kujtuar në Mitrovicë, ku po mbahet konferenca «Ndërtimi i raporteve shqiptaro-serbe», se asnjë problem i madh...

KEDS: Modernizohet rrjeti elektrik i Podujevës

KEDS-i thotë se Podujevën e ka shndërruar në kantier punimesh këto ditë.   Janë 13 projekte në implementim e sipër dhe gjashtë të tjera që do...

Policia kërkon aktivistin Valdrin Ahmeti, VV fajëson kryeministrin

Lëvizja Vetëvendosje përmes një njoftimi për medie bëri të ditur se sott, rreth orës 11:00, Policia e Kosovës shkoi për ta arrestuar në shtëpinë...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.