Friday, 22. February 2019

dp

5277 POSTIME 0 KOMENTET

Mustafa rithekson se Asociacioni nuk ka kompetenca ekzekutive

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, duke iu përgjigjur reagimeve të shumta në lidhje me marrëveshjen e fundit të nënshkruar në Bruksel me Serbinë për...

Në Komunën e Prishtinës u hapën 220 vende të reja të punës

Në Komunën e Prishtinës u hapën 220 vende të reja të punës falë marrëveshjes që Komuna e Prishtinës nënshkroi me IQ – to –...

Përshëndetet efikasiteti i organeve të drejtësisë për kërcënuesin e Mustafës e Abrashit

Asnjëherë më efikas llogaritet të mos jetë treguar gjyqësori në Kosovë se në rastin e kërcënimeve të fundit ndaj Besnik Mustafës, djalit të kryeministrit Isa...

Mustafa njofton kryesinë e LDK-së për marrëveshjet në Bruksel

Lidhja Demokratike e Kosovës, njofton se sot në takimin e radhës të Kryesisë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, kryetari i LDK-së, akademik Isa Mustafa,...

Mustafa emëroi gjashtë zëvendësministra

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka emëruar të mërkurën gjashtë zëvendësministra në ministritë e Qeverisë së Republikës së Kosovës.   Pas konsultave me partnerët e koalicionit...

Ndërtohen 12 shtëpi për kthimin e familjeve të zhvendosura nga Komuna e Gjakovës

Komuna e Gjakovës në bashkëpunim me Komisionin Evropian dhe në implementim të UNHCR, do të filloi ndërtimin e 12 shtëpive për familjet refugjate të...

Abrashi në Gjermani për të thelluar bashkëpunimin me institucionet e punës atje

Me qëllim thellimin e bashkëpunimit në fushën e punës dhe mirëqenies, Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi po qëndron në vizitë pune...

Përurohet shkolla në Rastavicë të Deçanit

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami ka marrë pjesë sot në përurimin e objektit të shkollës fillore dhe të mesme të ulët...

Tualetet e shkollës fillore “Ismail Qemali” në gjendje të mjerueshme

Dita e parë e shkollës ka gëzuar mbi 29 fëmijë në mbarë vendin që për herë të parë u ulën në bankat shkollore. Këtij...

«Gjermania i ndjell firmat zvicerane»

Tregu gjerman ua ka vënë syrin firmave zvicerane. Ai nuk është thjesht i madh, por Gjermania paraqet një vend interesant prodhimi.   «Gjermania është Europa», e...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.