Monday, 18. February 2019

dp

5269 POSTIME 0 KOMENTET

Vonohet furnizimi me shujta për nxënësit e kryeqytetit

Komuna e Prishtinës është vonuar në sigurimin e shujtave për nxënësit e kryeqytetit, shkruan sot Koha Ditore.   Gjatë vizitës në disa shkolla më 1 qershor,...

Kosova ka rritur importin për katër për qind

Ministria e Financave si sfidë kryesore për ekonominë e Kosovës ka paraqitur strukturën e importit dhe nivelin e ulët të eksportit të mallrave, shkruan...

Mustafa i përgjigjet pyetjes së tij: Pse lindi Asociacion?

Kryeministri Isa Mustafa, që sot në mëngjes i është përgjigjur pyetjes së vet se pse lindi Asociacioni, ka thënë se më me dëshirë do...

Tensione e dhunë në raportin e OSBE-së për Kosovën  

Zhvillimet kryesore gjatë muajve të fundit, që ishin të mbushura me tensione, protesta, gjykime të ish-komandantëve të UÇK-së për krime lufte, kanë zënë vend...

Arsyetohet «drejtësia ekspres» në rastin Mustafa-Abrashi

Zyra e kryeprokurorit të Shtetit dhe kryetari i Gjykatës Themelore të Prishtinës kanë përjashtuar «trajtimin special» të rastit të kërcënimit të djalit të kryeministrit...

Kosova shkel Traktatin e Komunitetit të Energjisë

Me vendosjen e taksës doganore në produktet e naftës, Kosova bën shkeljen e Traktatit të Komunitetit të Energjisë, shkruan sot Koha Ditore.   Aktualisht Kosova aplikon...

Dogana e përbashkët, në territorin e Shqipërisë

Kosova dhe Shqipëria do të kenë më së fundmi doganën e tyre të përbashkët. Komisioni Evropian më 16 gusht ka hapur tenderin për ndërtimin...

Goditet për vdekje një çiklist

Një çiklist rreth të 30-ave ka mbetur i vdekur pasi që është përplasur nga dy makina në rrugën «Shpëtim Robaj», rrugës për Gërmi.   Aksidentin që...

Kodi telefonik i kursen Kosovës 8 milionë euro në vit

Deri në 8 milionë euro në vit parashihet të kursehen pas marrjes së kodit telefonik ndërkombëtar.   Drejtues të Autoritetit Rregullativ të Komunikimeve Elektronike dhe Postare...

Ibrahim Rugova nuk ishte i pari në listën e themelimit të LDK-së

Sot, gjatë ditës, në disa media ka qarkulluar një listë e plotë me emrat e themeluesve të LDK-së, e nënshkruar nga 119 personalitete këtu...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.