Friday, 22. February 2019

dp

5276 POSTIME 0 KOMENTET

«Mirëdita, Dobar dan» në Prishtinë me filma të Bekim Fehmiut

Edicioni i dytë i Festivalit «Mirëdita, dobar dan!», do të vazhdojë në Kosovë. Pas prezantimit të skenës kulturore e artistike kosovare në Serbi, ky...

Mustafa: Kushtetuta e Kaçanikut vendosi themelet e pavarësisë së Kosovës

Prishtinë, 7 shtator - Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, me rastin e 25 vjetorit të Ditës së Kushtetutës së Kosovës e vitit...

Rritja e çmimeve ndër vite

Çmimi i artikujve ushqimorë është rritur për 40 për qind në vitin 2014 krahasuar me vitin 2002, shkruan sot Koha Ditore.   Njëri prej artikujve që...

Për «Bridge Film Fest» në Mitrovicë, 37 filma

Festivali Nderkombëtar i Filmit «Bridge Film Fest» që do të mbahet në qytetin e Mitrovicës me datë 16 deri me 22 shtator, ka bërë...

Ende s’dihet fati i 43 studentëve meksikanë

Fati i 43 studentëve, të cilët në shtator të vitit të shkuar, me kërkesë të autoriteteve lokale i kishin rrëmbyer policët e korruptuar dhe...

Në Angli gjendet një monument më i madh se «Stonehenge» [foto/video]

Afër Stonehenge, arkeologët britanikë kanë gjetur një monument prehistorik tjetër që është më i madh se monumenti i famshëm aktual i «Stonehenge».   Sipas arkeologëve, rreth...

Qendra për Art Bashkëkohor refuzon largimin nga kompleksi «Emin Gjiku»

Prishtinë, 7 shtator – Menaxhmenti i qendrës për art bashkëkohor «Stacion» refuzon ta respektojë vendimin e Ministrisë së Kulturës për të liruar shtëpinë e...

Arrijnë në Munih 15 mijë refugjatë

Gjatë fundjavës në Gjermani, sipas të dhënave të fundit, kanë arritur mbi 15 mijë refugjatë nga Hungaria nëpërmes Austrisë.   Numri më i madh u vendos...

Dy gra vdesin e tre lëndohen në një aksident në Lubizhdë

Policia e Kosovës, njofton se rreth orës 03:25 minuta, në rrugën magjistrale Prizren-Suharekë, saktësisht në fshatin Lubizhdë, përballë restorantit “Luksory”, ka ndodhur një aksident...

Banorët e Vërrinit kërkojnë realizim projektesh infrastrukturore

Rregullimi i infrastrukturës nëntokësore dhe mbitokësore në disa pjesë të fshatrave Hoçë dhe Leskovec janë veçuar si projekte prioritare nga përfaqësues të rajonit të...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.