Monday, 21. January 2019

dp

5198 POSTIME 0 KOMENTET

30 ushtarë amerikanë lëndohen gjatë luftës me jastëkë

Në Akademinë ushtarake amerikane “West Point” , gjatë ,luftës vjetor me jastëkë, janë lënduar 30 ushtarë amerikanë, shkruan gazeta amerikane "New York Times”. Sipas gazetës,...

Nga e hëna, temperaturat më të ulëta për 15 shkallë

Pas disa javësh me vapë e angështi, që nga sot në Kosovë do të jetë një mot krejtësisht tjetër – arrijnë freskia dhe shiu. Nga...

Kosova dhe Malta me bashkëpunim kulturor

Në kuadër të vizitës zyrtare në Maltë, ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sporti, Kujtim Shala, ka takuar ministrin e Drejtësisë, Kulturës dhe Qeverisjes Lokale...

Kontejnerët nëntokësorë qëndrojnë kot nëpër trotuare [video]

Ka më shumë se 3 vjet që kontejnerët nëntokësorë ishin vendosur, për t’i larguar ato mbitokësorë, por që atëherë ata qëndrojnë nëpër trotuare vetëm...

Vendet e Ballkanit, të sigurta për kthimin e azilkërkuesve

Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian të premten dhe të shtunën do të diskutojnë në takimin e tyre joformal në Luksemburg se si të...

Shteti në shërbim të fajdexhiut

Nezir Kryeziu i ka pasur të gjitha në burg. Madje edhe lirinë, shkruan sot Koha Ditore. I dënuari për vrasje që kishte “shtëpinë private” brenda...

Sejdiu akuzon Stavilecin se po pengon funksionalizimin e “Prishtina Parking”

Shumë trotuare në Prishtinë po ngushtohen, për ta liruar një pjesë për parkingje, raporton 038 i KTV-së.   Përveç tyre, Komuna e Prishtinës ka intervenuar edhe...

Investimet për autostradën Shqipëri – Kosovë – Serbi s’bëhen para 2017-s

Punimet për vazhdimin e autostradës «Ibrahim Rugova», deri në kufi me Serbinë në Merdare nuk pritet të nisin deri më 2017, raporton KTV.   Kjo, për...

Alarmi për helmim të ujit në Mitrovicë ishte i rrejshëm

Qytetarët e Mitrovicës janë tmerruar me ta dëgjuar lajmin se është helmuar uji, raporton KTV.   Nëpër rrjetet sociale, shumë qytetarë kanë bërë thirrje që të...

40 milionë euro kredi për modernizim të linjës hekurudhore

Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) është duke siguruar një kredi të lartë prej 39.900.000 euro për të financuar modernizimin e infrastrukturës hekurudhore...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.