Friday, 22. February 2019

dp

5276 POSTIME 0 KOMENTET

Ministri Hajredin Kuçi vizitoi sot institucionet në pjesën veriore të Mitrovicës

Ministri i Drejtësisë Prof. Dr. Hajredin Kuçi vizitoi sot Komunën e Mitrovicës së veriut dhe u prit nga kryetari i kësaj komune Goran Rakiq...

Berisha bën hartën e «Shqipërisë kanabiste»

Ish kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka treguar me harta se si, sipas tij, u shtua mbjellja e kanabisit në Shqipëri, prej kur ai...

Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare ndihmon Gjilanin në tërheqjen e investimeve të huaja

Drejtori për Zhvillim Ekonomik, Agim Zuzaku, priti në takim përfaqësuesit nga Oda Ekonomike Gjermano-Kosovare (OEGJK), Albert Matoshi - drejtor ekzekutiv dhe Ejup Gojnovci -...

Vetëvendsoje: Qeveria Mustafa po frikësohet nga fletushkat

Lëvizja Vetëvendosje, njofton se sot rreth orës 14:00, derisa aktivistët e saj po shpërndanin fletushka pranë ndërtesës së Qeverisë së Kosovës (ish-Rilindja), Policia e...

Lumi Morava është bërë vendgrumbullim i mbeturinave

Banorët e fshatit Binçë të Komunës së Vitisë në mungesë të shërbimeve publike, nga kompania rajonale e mbeturinave «Ekohigjiena» janë duke i hedhur mbeturinat...

Sa shënim duhet të mbajnë mjekët për pacientët?

Gjyqi federal kërkon nga mjekët që trajtimin e pacientëve ta dokumentojnë për aq sa është e domosdoshme nga ana medicinale. Kështu janë më mirë...

Çaushi: Deda nuk përfaqëson qëndrimin e Vetëvendosjes

Numri dy i Vetëvendosjes, Driton Çaushi, ka reaguar ndaj deklaratave të deputetit të kësaj partie, Ilir Deda, i cili ka shfaqur shqetësimin për «tensionimin...

AAK ka një urim për deputetët e Kaçanikut, por ua humb 10 vjet histori

Për kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj, Kushtetuta e Kaçanikut, është njëra prej ngjarjeve që tashmë ka zënë vend në historinë e Kosovës.   Në njoftimin e...

Mbyllet me sukses «Green Fest 5»

Për dy net me radhë, mijëra të rinj e familjarë morën pjesë në festivalin e muzikës GREEN gjatë vikendit në Mitrovicë.   Për dallim nga edicionet...

Apeli ia ndërpret burgun kërcënuesit të ministrit e djalit të kryeministrit

Gjykata e Apelit ia ka ndërprerë sot masën e paraburgimit të pandehurit Alban Morina, i cili ishte dënuar me tre muaj burgim për kërcënim...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.