Saturday, 23. March 2019

dp

5323 POSTIME 0 KOMENTET

LVV: Marrëveshja për energjinë legalizon ndikimin e Serbisë, pamundëson unifikimin me Shqipërinë

Lëvizja Vetëvendosje në konferencën që mbajti sot trajtoi marrëveshjen e 25 gushtit mes kryeministrave Isa Mustafa dhe Aleksandër Vuçiq për çështjen e energjisë. Aty foli...

Arabia premton ndërtimin e 200 xhamive në Gjermani për refugjatët  

Arabia Saudite, shtet i cili nuk lejon ndërtimin e kishave, por financon ndërtimin e xhamive në vendet laike, nuk do të pranojë refugjatë sirianë,...

Dorëhiqet Zhushi

Ferdije Zhushi-Ethemi ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryetares së Këshillit Shtetëror të Cilësisë në Agjencinë e Kosovës për Akreditim.   Dorëheqjen nga kjo pozitë Zhushi-Ethemi...

Fotoja e përqafimit të fëmijës sirian nga polici shqiptar bën xhiron e botës  

Polici, fotografia e të cilit me fëmijën sirian në përqafim prindor ka nxitur valë emocionesh në rrjetet sociale, quhet Rexhep Arifi, transmeton Koha.net raportimet...

Seriali gjerman hap sezonin me rrëfimin për mafiozët shqiptarë

Episodi i parë i sezonit vjeshtor të një prej serialeve më të shikuara në Gjermani, e shpie Semir Gerkhanin (Erdogan Atalay) dhe Alex Brandtin...

Frontit opozitar i duhet mbështetja qytetare e mediale, thotë Krasniqi

Ish kreu i Kuvendit, Jakup Krasniqi, ka bindjen se Kosova pa dyshim që ka shumë probleme, të cilat po të renditeshin për nga rëndësia,...

Në afatin e gushtit kaluan 56. 7 për qind e maturantëve

Komisioni Qendror Shtetëror i Maturës (KQShM), ka bërë publikimin e rezultateve të Provimit të Maturës Shtetërore 2015 në afatin e gushtit, ku provimit në...

Kuvendi dhe Komisionet parlamentare po degradohen, thotë Haxhiu

Deputetja e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, e cila kryeson Komisionin parlamentar për Legjislacion, ka treguar se para miratimit të rendit të ditës të mbledhjes së...

Rashiq: Asgjë s’kemi fituar në marrëveshjet e Brukselit

Lider i Partisë Progresive Demokratike dhe deputeti në Kuvendin e Kosovës, Nenad Rashiq, ka dalë kundër deklaratave të bashkëkombësve të tij.   Ai ka vlerësuar se...

Akuzat për prostitucion prekin ministrin malazez

Ministri i brendshëm malazez është akuzuar për prostitucion pas një hetimi disa mujor të policisë në radhët elitë të prostitucionit.  Nga Dushica TOMOVIQ Ministri i brendshëm...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.