Saturday, 23. March 2019

dp

5323 POSTIME 0 KOMENTET

Shtohen metoda të reja të kontrabandës me naftë

Kontrabanda me derivate të naftës ka ndërruar formë.   Pjesa më e madhe e saj tashmë po bëhet brenda territorit të vendit, raporton KTV. Rasti më i...

Në shekullin 21, në Viti u duhet të ecin me kilometra për ujë të...

Banorët e një banese kolektive në Viti janë në hall, pasi për një kohë të gjatë atyre iu duhet të ecin me kilometra për...

Lugina e kthen në datë historike 12 shtatorin

Nga sot, 12 Shtatori, do të jetë datë historike për shqiptarët e Luginës së Preshevës.   Përfaqësuesit politikë në Luginë kanë dhënë votën e tyre për...

Mustafa i përgjigjet Kastratit, s’përmend më Kanunin por Ligjin

Kryeministri Isa Mustafa, i është përgjigjur Elona Kastratit, shqiptares që jeton në Gjermani, e cila i ishte drejtuar sot atij, e që i kishte...

Vetëvendosjes s’po i pëlqen Asociacioni i Luginës

Lëvizja Vetëvendosje është shprehur se shqiptarët në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc (PMB) janë popullsi autoktone që vazhdojnë të jenë të shtypur, diskriminuar e të...

Komuna e Prishtinës vazhdon me dezinsektimin hapësinor

Drejtoria për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale e Komunës së Prishtinës sot, e shtunë 12 shtator, fillon me fazën e V – të të dezinsektimit...

Koha është për një deputet nga Kosova në parlamentin zviceran

Arbër Bullakaj dëshiron të futet në histori si deputeti i parë kosovar në parlamentin zviceran. Gjenerata e dytë ka nevojë për një zë të vetin në Bernë, e citon atë «20 Minuten».

Arrestohet i dyshuari pasi iu gjetën shumë gjësende ilegale – drogë e armatim

Në fshatin Nobërgoshtë të Prizrenit, ditën e djeshme rreth orës 11:10, Policia e Kosovës ka arrestuar të dyshuarin mashkull me nënshtetësi boshnjake pasi që...

Raporti i Auditorit të Përgjithshëm: Deficiti buxhetor është mbi kufirin e përcaktuar me Ligj

Auditori i Përgjithshëm në detyrë, Artan Venhari, ka dërguar në Kuvend Raportin Vjetor të Auditimit për vitin financiar 2014. Ky raport mbulon zbatimin që...

UPZ lidh bashkëpunim me Universitetin Bujqësor të Tiranës

Rektori i Universitetit “Ukshin Hoti” në Prizren, Ramë Vataj, i shoqëruar edhe nga Kryesuesi i Këshillit Drejtues i UPZ-së, Bekim Gashi dhe zv.kryesuesi Abdullah...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.