Sunday, 19. August 2018

dp

4876 POSTIME 0 KOMENTET

SHBA mbështet zhvillimin ekonomik të Kosovës, thotë Delawie

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci ka pritur sot në takim ambasadorin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Greg Delawie.   Në...

Intensifikohen përgatitjet e institucioneve të Kosovës për zbatim të MSA-së

Qeveria e Republikës së Kosovës në muajin prill të vitit 2015 nxori vendimin për përgatitjen e Programit Kombëtar të Republikës së Kosovës për Adoptimin...

Mosnjohja e ndërsjellë Kosovë-Serbi po shkakton keqkuptime, thotë Haradinaj

Ramush Haradinaj, në një tryezë politike me temën “Ndërtimi i raporteve shqiptaro-serbe” që po mbahet në Mitrovicë, e ku po marrin pjesë personalitete të...

Banorët do t`i dizajnojnë hapësirat publike

Përmes një bashkëpunimi të Komunës së Prishtinës dhe agjencisë së OKB-së «UN Habitat» banorët e lagjes «Bregu i Diellit» do të kenë mundësi t’i...

Qosja: Ky pushtet, të jeni të sigurt, do të përmbyset

Akadaemiku dhe shkrimtari Rexhep Qosja përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka dërguar një mesazh jo pak akuzues për pushtetin sot në Kosovës,...

Britania mbështet projektin për transparencën e vetëqeverisjes lokale në veri të Kosovës

Të enjten, më 3 shtator, Ambasadori Britanik RuairÍ O'Connell mori pjesë në nënshkrimin e Memorandumit të Mirëkuptimit në mes të Kryetarit të Komunës së...

Haradinaj: Administrimi i tanishëm i Trepçës s’është zhvillim

Trepça është një pasuri e një rëndësie të përjetshme për Kosovën, ka deklaruar sot Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj.   Ai gjatë një vizite në Kombinatin...

Salihu kërkon ndihmë për librin që pret ta bëjë me shtëpi

Në rreth 200 faqe libër do të shpalosen të arriturat, sakrificat, sfidat dhe vuajtjet e legjendës së boksit të Kosovës, Aziz Salihu.   Libri që për...

Gjashtë anëtarë të familjes Likaj një muaj paraburgim për vrasjen e vëllait të tyre

Gjyqtarja e Procedurës Paraprake e Prizrenit vendosi masën e paraburgimit për një muaj për të pandehurit Hajdin Likaj, Shaqir Likaj, Hajdar Likaj, Isuf Likaj,...

Surroi në Novi-Sad do të flasë për letërsinë dhe politikën

Veton Surroi do të marrë pjesë në konferencën rajonale «Book Talk 2015», si dhe do të nënshkruajë librin e tij «Miliarderi», së fundi të...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.