Wednesday, 20. June 2018

dp

dp
4793 POSTIME 0 KOMENTET

Rrëfehet personi që gjeti refugjatin e vogël sirian

Një banakier turk ka rrëfyer se si ka nxjerrë nga uji trupin e refugjatit tre vjeçar nga Siria, Aylan Kurdi. Fotografia që tregon xhandarmërinë turke...

Statutin e AKS-së po e shkruajnë mbi 10 ekspertë serbë e ndërkombëtarë

Ljubomir Mariq, koordinator i Ekipit drejtues për themelimin Asociacionit të Komunave serbe dhe njëkohësisht ministër i Pushtetit dhe i Administrimit lokal në Qeverinë e...

Probleme dhe vështirësi për prodhimin e qymyrit

Ministri i Zhvillimit Ekonomik Blerand Stavileci i shoqëruar nga bashkëpunëtorë sot ka vizituar KEK-un, respektivisht mihjen sipërfaqësore SJP, termocentralin Kosova A dhe Kosova B,...

Vlerësohet përkrahja e Holandës për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim lamtumirës ambasadorin e deritashëm të Holandës në Kosovë, Robert Bosch.   Kryeministri Mustafa e falënderoi ambasadorin Bosch për...

Marrëveshje për projektin «Rëndësia e punësimit e të rinjve dhe qytetaria aktive»

Zv/ministrja e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale Rita Hajzeraj-Beqaj së bashku me nënkryetarën e OJQ-së «Center For Youth Development»( CYD) Era Jashari, kanë...

Hyseni e quan të pazëvendësueshëm partneritetin me ShBA-të në luftë ndaj të këqijave

Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, e ambasadori i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Gregory T. Delawie, në takimin...

Veturat e aksidentuara mbrëmë në Pejë ishin duke garuar

Dy të rinj nga Peja që ishin duke bërë gara me veturat e tyre kanë shkaktuar një aksident ku lanë të lënduar gjashtë persona...

Unioni i Imamëve Shqiptarë në Zvicër grumbullon 60’000 franga për përmbytjet në Tetovë

Me 28. gusht 2015 një delegacion Unionit të Imamëve Shqiptarë në Zvicër dhe qendrave të tjera islame udhëtuan drejt Republikës së Maqedonisë për shpërndarjen...

Unioni i Imamëve Shqiptarë në Zvicër grumbullon 60'000 franga për përmbytjet në Tetovë

Me 28. gusht 2015 një delegacion Unionit të Imamëve Shqiptarë në Zvicër dhe qendrave të tjera islame udhëtuan drejt Republikës së Maqedonisë për shpërndarjen...

Dy kryeshefat e ujësjellësit «Prishtina» replikojnë me komunikata

Prishtinë, 2 shtator – Ish- kryeshefi ekzekutiv i KUR «Prishtina», Gjelosh Vataj, ka reaguar të mërkurën ndaj deklaratave të u.d të kryeshefit ekzekutiv Selatin...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.