Friday, 14. December 2018

dp

5121 POSTIME 0 KOMENTET

Gjermania s’mund t’i bëjë ballë valës së refugjatëve

Gjermania të dielën ka rikthyer kontrollet kufitare, pasi që ky shtet, më i madhi në Evropë, e ka pranuar se nuk po mund t’i...

Vatra reagon ashpër ndaj Qeverisë së Serbisë

Lëvizja Qytetare Vatra, reagon ndaj Qeverisë serbe e cila ka penguar lëvizjen e lirë të qytetarëve për të kryer obligimin qytetarë në Medvegjë.   Përmes një...

Mustafa si Thaçi, shpërblen partiakët me pozita të rëndësishme

Me diplomaci politike e me borde të politizuara po vazhdon të mbetet fotografia e Kosovës, raporton KTV.   Kjo kulturë e nisur që nga paslufta në...

Reagime kundër Asociacionit të Luginës këndej e andej kufirit

Formimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Shqiptare në Luginë të Preshevës, nuk është pritur mirë.   Përveç reagimeve kundër të opozitës në Luginë të Preshevës,...

Vokrri e Platini bashkë i kthehen futbollit aktiv

Federata e Futbollit të Kosovës ka njoftuar se kryetari i saj, Fadil Vokrri dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu janë ftuar si mysafirë nga...

Arabia Saudite ndalon revistën «National Geographic» për shkak të ballinës me Papën

Regjimi autoritar i Arabisë Saudite ka marrë edhe një vendim absurd kundër lirisë së shtypit. Numri më i ri i magazinës së njohur «National...

VV: Shqiptarët e Luginës u dëshmua që edhe sot janë vetëm

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar në lidhje me bllokadën që e ka shkaktuar shteti serb në kufi me Kosovën në pikëkalimin kufitar të Mutivodës. Vetëvendosje thotë...

Kelmendi zgjedhet kryetar i FJALA-s, thotë se duhet të bashkohemi në luftën kundër terrorizmit

Partia FJALA sot ka mbajtur Kuvendin e parë Zgjedhor, ku zgjodhi kryetarin e saj. Në ketë Kuvend, delegatët votuan Gëzim Kelmendin për kryetar të partisë...

Popoviq kërkon mbledhje urgjente të Qeverisë serbe për Asociacionin shqiptar në Preshevë

Kryetari i Partisë Popullore Serbe (SNP) Nenad Popoviq, ka thënë sot se Qeveria e Serbisë duhet të mbajë urgjentisht një takim dhe t’i dërgojë...

Edi Rama për gazetën «Ostschweiz am Sonntag»: «Arti është i rëndësishëm për ata që...

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama e ka për zemër artin bashkëkohor.
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.