Monday, 15. October 2018

dp

4955 POSTIME 0 KOMENTET

Aksident i rëndë në Drenas, lëndohen 20 nxënës   

Një aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur sot, rreth orës 7 e 30 minuta, në fshatin Dritan, ish Dobroshec, të Drenasit.   Pas përplasjes së një...

Kryetarët e fshatrave të Prizrenit kërkojnë përcaktimin e statusit të tyre

Përfaqësuesit e fshatrave të caktuara të Komunës së Prizrenit kanë kërkuar nga autoritetet komunale që përfundimisht të definohet statusi ligjor i tyre, sikurse edhe...

Qeveria, e bindur se kërkesa e Kosovës do të arrijë në Asamblenë e UNESCO-s

Mbështetja që ka marrë Kosova nga 44 shtete që kërkesa e saj të jetë pjesë e agjendës zyrtare të UNESCO-s, konsiderohet si hap i...

Rruga «Afrim Zhitia» bëhet njëdrejtimëshe – zgjidhet çështja e parkingut

Me vendim të Komunës së Prishtinës, rruga «Afrim Zhitia» është bërë njëdrejtimëshe.   Kësisoj, banorët tash e tutje, njërin kah të rrugës mund ta shfrytëzojnë për...

«Një pikë gjaku» nis udhëtimin nga Koreja e Jugut

Rrëfimi nga Kosova që shpërfaq mospërputhje mentaliteti e gjeneratash, duke transmetuar mesazh për emancipimin dhe të drejtën e femrave, do të shfaqet në ekranet...

Ambasadorët politikë, në kundërshtim me ligjin

Procesi i emërimit të ambasadorëve të rinj ka ngecur si pasojë e tejkalimit të kuotës së të emëruarve politikë, shkruan sot Koha Ditore.   Muajt e...

Gjermani i mashtruar kërkon 25 mijë euro nga kosovari për kërcënim 

Gjermani Wellner Kohler dhe kosovari nga Likovci i Skenderajt, Bekim Hamza, do të përballen të hënën nga ora dhjetë, për të dytën herë, para...

Lugina imiton serbët e Kosovës, themelon Asociacionin shqiptar

Mbështetje unanime i kanë dhënë përfaqësuesit politikë të Luginës së Preshevës deklaratës për themelimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Shqiptare, shkruan sot Koha...

Zgjedhjet në Medvegjë bllokojnë kufirin Kosovë-Serbi

Zgjedhjet lokale të së dielës në Komunën e Medvegjës, në Luginë të Preshevës, shkaktuan bllokimin e kufirit Kosovë-Serbi, pasi autoritetet serbe me orë të...

«Medvegja është komunë e Serbisë dhe duhet të mbrohen interesat kombëtare»

Nënkryetari i Partisë Progresive të Serbisë, Nebojsa Stefanovic, ka deklaruar se koalicioni i prirë nga kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka fituar 60 për...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.