Wednesday, 18. July 2018

dp

dp
4833 POSTIME 0 KOMENTET

Qeveria, e bindur se kërkesa e Kosovës do të arrijë në Asamblenë e UNESCO-s

Mbështetja që ka marrë Kosova nga 44 shtete që kërkesa e saj të jetë pjesë e agjendës zyrtare të UNESCO-s, konsiderohet si hap i...

Rruga «Afrim Zhitia» bëhet njëdrejtimëshe – zgjidhet çështja e parkingut

Me vendim të Komunës së Prishtinës, rruga «Afrim Zhitia» është bërë njëdrejtimëshe.   Kësisoj, banorët tash e tutje, njërin kah të rrugës mund ta shfrytëzojnë për...

«Një pikë gjaku» nis udhëtimin nga Koreja e Jugut

Rrëfimi nga Kosova që shpërfaq mospërputhje mentaliteti e gjeneratash, duke transmetuar mesazh për emancipimin dhe të drejtën e femrave, do të shfaqet në ekranet...

Ambasadorët politikë, në kundërshtim me ligjin

Procesi i emërimit të ambasadorëve të rinj ka ngecur si pasojë e tejkalimit të kuotës së të emëruarve politikë, shkruan sot Koha Ditore.   Muajt e...

Gjermani i mashtruar kërkon 25 mijë euro nga kosovari për kërcënim 

Gjermani Wellner Kohler dhe kosovari nga Likovci i Skenderajt, Bekim Hamza, do të përballen të hënën nga ora dhjetë, për të dytën herë, para...

Lugina imiton serbët e Kosovës, themelon Asociacionin shqiptar

Mbështetje unanime i kanë dhënë përfaqësuesit politikë të Luginës së Preshevës deklaratës për themelimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Shqiptare, shkruan sot Koha...

Zgjedhjet në Medvegjë bllokojnë kufirin Kosovë-Serbi

Zgjedhjet lokale të së dielës në Komunën e Medvegjës, në Luginë të Preshevës, shkaktuan bllokimin e kufirit Kosovë-Serbi, pasi autoritetet serbe me orë të...

«Medvegja është komunë e Serbisë dhe duhet të mbrohen interesat kombëtare»

Nënkryetari i Partisë Progresive të Serbisë, Nebojsa Stefanovic, ka deklaruar se koalicioni i prirë nga kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka fituar 60 për...

Ferizaj vazhdon të jetë në terr

Qendra e qytetit në Ferizaj vazhdon të jetë në terr, e rrugët e saj qendrore të ndriçohen vetëm nga reklamat e bizneseve apo semaforët.   Portali...

Agjencia për Produkte Medicinale ende pa kryeshef

Ende nuk ka një vendim se kush do të jetë kryeshef i Agjencisë për Produkte Medicinale, raporton KTV.   E drejtimi i institucioneve publike shëndetësore me...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.