Samstag, 19. August 2017

dp

dp
3832 POSTIME 0 KOMENTET

Gati aksident në hapësirën ajrore të Zvicrës

Po hetohet një ngjarje e nëntorit, kur dy avionë luftarakë dhe një aeroplan privat iu afruan rrezikshëm njëri-tjetrit. Ngjarja ka ndodhur në fund të nëntorit...

Akuzohet Unia

Industria e maqinerisë, elektros dhe metalurgjisë e akuzojnë sindikatën e punëtorëve Unia për thyerje të mirëbesimit dhe prishje të partneritetit social. Bashkimi profesional i industrisë...

Ambasada e Kosovës në Zvicër përgënjështron lajmin e legalizimit të punësimeve

Në redaksinë e «dialogplus» ka arritur një sqarim i Ambasadës së Republikës së Kosovës në Bernë lidhur me takimin e datës 2 dhjetor 2014 në...

«Edulina» – takim pune edhe në gjuhën shqipe

«Edulina» – Projekt në shumë gjuhë që u ofron prindërve të grupeve të ndryshme gjuhësore informacione rreth temës zhvillimi i hershëm i fëmijërisë Drita IBRAHIMI...

Dinjiteti stoik i shqiptarëve të moshuar në Zvicër

Një takim kreativ në ambientet e Institutit Zviceran për Studime Shqiptare. U prezantua dhe u diskutua studimi mbi moshën e tretë te shqiptarët në Zvicër.

Mbrëmje e paharruar me «dialogplus»

Për nder të Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë, Qendra Mediale «dialogplus», me datë 21.11.2014, organizoi një mbrëmje kulturo artistike për miqtë dhe lexuesit e saj.

Vdiq Viktor Meieri, njëri prej «çlirimtarëve» të Kosovës

Korrespondenti shumëvjeçar i gazetës prestigjioze gjermane Frankfurter Allgemeine Zeitung, Dr. Viktor Meier, vdiq të shtunën në moshën 85-vjeçare. Me raportet, reportazhet, analizat dhe komentet nga...

Presidentja Jahjaga ftohet në Beograd

Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga pritet që me 1 nëntor ta vizitojë Beogradin. Siç merr vesh Klan Kosova, të parës së shtetit, para disa ditësh...

Grupi «Protestë Paqësore» u shkruan shteteve të perëndimore

Këshilli organizativ i grupit «Protestë Paqësore» për Zvicër i shkruan një letër informimi dhe mirënjohjeje për vëmendjen ndaj zhvillimeve lidhur me rastin «Monstra» Shteteve...

1,200 gazetarë do të përcjellin vizitën e Papës në Shqipëri

Pallati i Kongreseve në Tiranë është shndërruar tashmë në Qendrën Mediatike të Shqipërisë, për të nisur si e tillë që nga vizita e Papa...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.