Sonntag, 20. August 2017

dp

dp
3838 POSTIME 0 KOMENTET

Beogradi demanton Pacollin, veturat nga Serbia me të vjetrën në Kosovë

Automjetet me regjistrime serbe sonte pas mesnatës nëpër vendkalimin e Kosovës në Jarinë kanë hyrë me regjim të pandryshuar dhe atyre nga Policia e...

Ish-presidentja e Finlandës sot në Kosovë

Ish-presidentja e Finlandës, Tarja Halonen sot do të jetë një nga folësit kyç në dy konferenca të nivelit të lartë që do të organizohen...

Serbisë i lejohet t’i furnizojë gjithë kosovarët me energji

Secilit kosovar do t’i krijohet mundësia të lidhë kontratë me operatorin shtetëror të Serbisë për furnizim me energji elektrike. Licenca që do të marrë...

Paraburgimi i pabazuar i Alban Morinës

Gjykata e Apelit e ka gjykuar si të paligjshëm paraburgimin e Alban Morinës. E ka prishur aktvendimin e Gjykatës Themelore të Prishtinës duke i...

Raporti për ndikimin mjedisor shtyn projektin «Kosova e Re»

Raporti i cili do të tregonte për ndikimin e termocentralit «Kosova e Re» në ambientin dhe në jetën e qytetarëve ende nuk është finalizuar....

Aktgjykimi ndaj djalit të kryeministrit pritet të shpallet më 20 tetor

Besnik Mustafës, djalit të kryeministrit Isa Mustafa, dhe gjashtë personave të tjerë, të cilët akuzohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe mashtrim, pritet t`u...

Një i vrarë e tre të plagosur nga të shtënat në Prizren

Rreth orës 20:30 minuta, policia në Prizren ka pranuar një informacion i cili bënte me dije se tek rrethi i «Bazhderhanës» ka ndodhur një...

Kroacia përgatitet për një rritje të refugjatëve

Megjithëse Kroacia nuk është në itinerarin e zakonshëm të refugjatëve në Ballkan, autoritetet janë gati për një shtim në numër dhe për mbërritjen e...

Fotoja e refugjates kosovare dhe 9 foto tjera që nuk pushtuan botën

Javën që shkoi u paraqitën pamje tmerruese të tre vjeçarit sirian, refugjatit Aylan Kurdi, i shtritë në një plazh të Turqisë, fotografi që pushtoi...

Dogana gjen veturat e vjedhura të mërgimtarëve duke u shitur për pjesë

Shkuarja e mërgimtarëve dhe lënia e një numri automjetesh në vendin tonë, një pjesë e të cilave demolohen dhe shiten për pjesë, ka vënë...
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.