Albulena Haxhiu pyetet pse sot nuk pati alivanosje në Kuvend

Deputetja e Vetëvendosjes Albulena Haxhiu në profilin e saj të Facebookut ka shfaqur habinë pse sot në Kuvendin e Kosovës nuk ka pasur alivanosje.
Ajo është pyetur:

Si u bë që në seancën e kaluar u hodh një gazë lotsjellës dhe u alivanosen dy deputete, ndërsa sot 2 sosh dhe asnjë i alivanosur, as vjellje, as marramendje!

Poshtë “Zajednica”!

Poshtë marrëveshja për faljen e territorit!

Nuk ka kompromis me sovranitetin, barazinë, lirinë e drejtësinë!