Freitag, 20. Januar 2017

Agjenda

«Jeta, një tranzit»

Një artist shqiptar nga Italia i prezenton veprat e tij në Cyrih. Një autore e Tages Anzeiger shpreh konsiderata të larta për idenë dhe thellësinë e krijimtarisë së tij.

Festë me 29 nëntor

Pavarësia te «Dardania»

Festë me Miranda Hashanin

FC Kosova vs FC Gossau

Ndeshja e redhës e FC-Kosovës do të zhvillohet kundër FC Gossau - të shtunën, me 24 tetor 2015, ora 18.00. Vendi i ndeshjes: Buchlern, Friedhofstrasse...

Promovim libri në Qendrën Kulturore të Kosovës

Më 25 tetor në orën 14:00, Qendra Kulturore në Zvicër në bashkëpunim me SHKSHZ do të bëjë promovimin e librit «Shtatë vëllëzër, shtatë motra...

VC Kosova kundër FC Muri

Të dielën e 11 tetorit FC Kosova do të ballafaqohet me FC Muri-n. Takimi do të zhvillohet në ora 14.30 në Brühl, Muri AG...

Debat në Cyrih mbi sigurimet shoqërore Zvicër-Kosovë , «dialogplus» – bashkëorganizator

Sindikalistët shqiptarë të Unia-s, Partia Social-demokrate e Zvicrës dhe «dialogplus»-i organizojnë një tryezë diskutimi me fokus Marrëveshja e Sigurimeve Shoqërore Zvicër Kosovë.   Pjesëmarrës në debat...

FC Kosova kundër Grasshopper Club ZH II

Ndeshja e radhës e FC Kosovës do të jetë ajo kundër Grasshopper Club ZH II   Ndeshja do të zvillohet të shtunën, me 19 shtator 2015....

Artikuj të zgjedhur

6,598FansaPëlqeje
132NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.