Freitag, 20. Januar 2017

Agjenda

Prezanto me imagjinatë Shqipërinë!

Në kuadër të diplomacisë publike dhe promovimit të imazhit të Shqipërisë, Ministria e Punëve të Jashtme do të lansojë edicionin e dytë të nismës Colours of Albania.

Konkurs për arte pamore në Zvicër

Shoqata e artistëve «Bardh e Zi» në mbështetje të Qendrës Kulturore të Kosovës për Mërgatë e Diasporë në Zvicër shpall konkurs në fusha të arteve pamore

40 vite art – Emrush Xhemajli

Ekspozitë e Emrush Xhemajlit në Cyrih me rastin e 40-vjetorit të fillimit të krijimtarisë së tij artistike. Hapja bëhet me 25 maj 2016.

«Aktivistët» dhe «dialogplus» organizojnë debat mbi shkollimin profesional

Organizimi i radhës së dy subjekteve të emigracionit shqiptarë në Zvicër – «Aktivistët» dhe «dialogplus» – i kushtohet perspektivës profesionale të gjeneratës së re të këtij komuniteti.

Loja e radhës së FC Kosovës

DSP: Hapet thirrja për grantet e Diasporës

Njoftohen të gjithë aplikantët potencialë se thirrja për grantet e diasporës është e hapur.

Debat në Basel për preokupimet dhe trajtimin e shqiptarëve

Pas  2 javësh në Zvicër do të votohet për projektligje të rëndësishme. Në mes tjrash edhe për iniciativën  mbi «zbatimin e dëbimit» të së...

Koncert nga ansambli «Trojet» për Pavarësinë e Kosovës

Pjesëmarrës në programin artistik janë: Ansambli «Trojet», Grupi i vallëzimit nga Spreitenbachu. Këngë nga Fahrije Zogaj, Mentor Mushkolaj dhe Vllëzërit Patrik e Floris Zejnullahu....

Artikuj të zgjedhur

6,598FansaPëlqeje
132NdjekësNa Ndjek
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.